En İyilerin Adresiyiz

Kalitesiyle en iyilerin tercihi, tecrübesiyle sektörün öncüsü,
güvenilirliğiyle pazarının ileri geleni ve yenilikçi yapısıyla ilklerin adresi olmuştur.

Ades Kimya

Hakkımızda

Sektördeki bilgi birikimlerimizi tecrübelerimizle harmanlayıp Ades Kimya Şirketi adı altında topladık. Ades Kimya olarak; Boya, Endüstriyel Yağ, Yüzey İşlem Kimyasalları ve Endüstriyel Zemin Kaplamaları alanlarında hem satış hem uygulama konusunda faaliyet göstermekteyiz.

İlk hedefimizi müşteri memnuniyeti ve alanımızda göstermiş olduğumuz titizlik olarak belirledik. Endüstriyel kaplamalar konusunda profesyonel çalışma arkadaşlarımızla birlikte siz değerli müşterilerimize hizmet vermekten her zaman gurur duyacağız.

Hakkımızda
Yağ Alma Kimyasalı

Yağ Alma Kimyasalı

Metal kaplama sektöründe metal yüzey temizleme kimyasalları olarak da bilinen kimyasallar kapla-ma proseslerine göre farklılıklar gösterirler. Metal parçalarında kalan atık yağlar metal üzerinden uzak-laştırılmadığında metali paslandırırlar. Bu nedenle de bu yağların kimyasallar ile metal üzerinden uzak-laştırılması gerekir. Yağ alma işlemleri yağ temizlere banyolarında yapılır ve durulaması da kolay olmalıdır. Temizleme işlemleri uygun yapılmadığında metal parçalarda renk farklılıkları görülmektedir.


Yağ alma banyoları, temizlenecek yağın asidik özelliğine göre belirlenir. Metal kaplama öncesi yapılan sıcak yağ alma yönteminde kimyasal metale sıcak olarak uygulanır. Bu yöntemle belirli aralıklarla sıcaklık artımı yapılarak yağ metal üzerinden kolayca çıkarılır.

Yapıştırıcılar

Yapıştırıcılar

Ahşap Yapıştırıcı

Yüksek boşluk doldurma özelliğine sahip çok güçlü yapıştırıcılardır.

Dispersiyon Yapıştırıcı

Su buharlaştığında fiziksel olarak sertleşerek yapışan su bazlı yapıştırıcı sistemleridir.

Ambalaj Yapıştırıcı

Ekonomik, güvenilir, etkili ve kullanımı kolaydır. Yapıştırma gücü yoğundur.,

Çelik Koruma

Çelik Koruma

Bugün, büyük ticari projeler hayata geçiriliyor. Jotun, bu artan tabele karşın geniş dekoratif, toz ve endüstri-yel boya portfolyosunu sunuyor. Bu sayede her ticari projeye en yüksek kalitede ürün çözümü sağlıyor. Bu özel ürünler binanın alüminyum cephe elemanların-dan, çelik bileşenlerine ve inşaat demirlerine kadar Jotun ile korunmasını mümkün kılıyor.

100% saf silikon modifiye akrilik reçinesi ile 20 yıla kadar dayanım sağlamak amacıyla özel olarak geliştirilmiş endüstriyel bir boyadır. Bu özel reçine teknolojisi sayesinde uzun ömürlü ve düşük kir tutma eğilimine sahip yüzey-ler oluşturur. Özel formülü sayesinde de aktif olarak betonu karbonlaşmaya karşı korur. Dış cephelerdeki yüzeylerin korunması ve görünümlerinin iyileştirilmesi için ideal bir üründür.

Makine Boyası

Makine Boyası

Makine boyası, zemin ve yüzeyleri kir ve oksitlenmeye karşı koruyarak paslanmayı gideren kimyasal özelliği olan mad-dedir. Boya, uygulandığı zemin ve yüzeylere yapışarak, este-tik bir görüntü oluşturur. Boyanın aynı zamanda yapıştırıcı, renklendirici özelliği ile keskin bir kokusu vardır. Bu ürün uygulandığı yüzeye güçlü bir şekilde yapışmakta ve aynı zamanda estetik bir görünüm kazandırmaktadır.

Boya uygulandıktan kısa bir süre içerisinde kuruduğu için seri üretimlerde ve teknik parçalarda en çok kullanılan boya türüdür.

Alkid reçine içeren, hızlı kuruma özelliği olan, yarı mat par-laklığa sahip sanayi tipi boyadır. Endüstriyel boya, makine aksamlarında, tarımsal alanda, ev ve bahçe aletlerinde, traktör ve römork boyamada, varil, vana, çelik dolap ve masa boyanmasında kullanıldığı görülmektedir.

Yangın Dayanım Boyası

Yangın Dayanım Boyası

Dünyanın önde gelen endüstri boyaları üreticilerinden biri olan Norveçli Jotun Boya’nın 2005 yılından bu yana pasif yangın dayanımında yüksek performans sağlayan Steelmaster ürün gru-bu, Steelmaster 1200WF ile serisini tamamlıyor. Certifire ve çeşitli bağımsız yangın kuruluşundan onay alan Jotun’un yeni yangın dayanımlı ürünü Steelmaster 1200 WF, havaalanları, oteller, tren istasyonları, okullar, stadyum ve alışveriş merkezleri gibi yüksek insan trafiği alan yapılarda yangına karşı üstün koruma sağlıyor.

Yangın dayanımı konusunda özel çalışmalar yapan Jotun, Cer-tifire ve çeşitli bağımsız yangın kuruluşları ile ortak çalışmalar yürütüyor. Jotun’un üye olduğu yangın kuruluşları arasında ASFP (Association for Specialist Fire Protection) ve USGBC ( U.S Green Building Council ) bulunuyor.

Son Eklenen Ürünlerimiz

Ürünlerimiz

Servislerimiz

Servislerimiz

Endüstriyel Çözümler

Endüstriyel Çözümler

Üstün çözümlerimiz, müşterilerimizin beklentilerini yüksek derecede sonuca ulaştırmaktadır.

Ürünlerimiz

Ürünlerimiz

Ürünlerimiz yüzeylerin güvenli bir şekilde korunmasını ve günlük kullanım koşullarını kolaylaştırır.

Önce Kaliteye Önem Veriyoruz

Önce Kaliteye Önem Veriyoruz

Sorunsuz hizmet anlayışıyla siz müşterilerimize en üst düzeyde memnuniyet sağlama amacındayız.

İletişime Geçin

İletişim Bilgileri

Adres

İnecik Mevki Eğribucak Mah. Fatih Sultan Mehmet Blv. No:252, 38010 Melikgazi/KAYSERİ

Telefon

T: 0 352 420 10 50